X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

ماهی قرمز بخریم یا نخریم ؟


در مورد پیشینه ماهی قرمز در سفره هفت سین نظرات فراوان و متعددی  وجود دارد، اما آنچه مسلم است ماهی قرمز از سنت‌های باستانی سفره هفت سین نیست. نگاهی به تابلو کمال الملک بنام "هفت سین" که در کاخ گلستان نگهداری می‌شود نشان می‌دهد که این سنت در دوره ایشان نیز مرسوم نبوده است.
عده‌ای بر این باورند که حضور ماهی در طرح‌های ایرانی و به ویژه طرح فرش ایرانی نشان می‌دهد که این ماهی از دیرباز در هنر این مرز و بوم جای داشته است و حضور آن در سفره هفت‌سین امروزه به نماد "زندگی" تعبیر می‌شود.
اما چرا توصیه می‌شود که از خرید آن امتناع کنیم؟  

اول: سالانه 132 میلیون قطعه ماهی زینتی در کشور تولید و 13 میلیون قطعه ماهی زینتی نیز به کشور وارد و عرضه می شود. گرچه بخشی از این تعداد را می‌توان ماهی‌های آکواریمی نامید اما حجم عمده‌ای از این تعداد ماهی قرمز است که متاسفانه درصد بالایی از آن تلف می‌شود. به این آمار لاکپشت، سمندر و دیگر حیوانات بیگناه را اضافه کنید.

دوم: نگهداری یک موجود زنده شرایطی دارد که عموماً در مورد ماهی جدی گرفته نمی‌شود. ماهی قرمز به شکل معمول در طبیعت می‌تواند بیش از 15 سال عمر کند و به طول 40 سانتی‌متر برسد؛ اما هیچکدام از ما این شرایط را تجربه نکرده‌ایم، زیرا این حیوانات در تنگ‌های عید نوروز خیلی زود می‌میرند.

سوم: حتی در صورت نگهداری درست از این ماهی رها کردنش در طبیعت می‌تواند خطرناک باشد. هر حوضچه یا رودخانه‌ای در ایران زیستگاه این حیوان نیست و رهاسازی آن در محیطی دیگر باعث صدمه زدن به آن خواهد شد. این ماهی ها همه چیزخوار هستند و با خوردن حشرات یا دیگر آبزیان اکوسیستم را دچار تغییر خواهند کرد. دکتر اسماعیل کهرم معتقد است که بایستی پس از نوروز این ماهی ها در حوضچه پارک ها یا استخرهای مصنوعی رها شوند.

اگر عدم خرید ماهی قرمز برای شما دشوار است حداقل نگداری از آن را بیاموزید. از منابع متعددی که دیدیم موارد زیر قابل جمع‌بندی است:

• ظرف یا تنگ ماهی باید به اندازه ای بزرگ باشد تا اکسیژن کافی داشته و امکان تحرک این جانور را تامین کند.
• آب شیرین شهری برای این ماهی قابل زیست است، اما برای جلوگیری از آلودگی کلر یا موارد دیگر حتماً چندساعت قبل، آب را در محیط اتاق در ظرفی دیگر نگه دارید. این کار کمک خواهد کرد تا دمای آب هم به دمای محیط تغییر کند و بیش از حد سرد یا گرم نباشد.
• از غذای آماده ویژه Goldfish استفاده کنید. حتماً باید به این جانور غذای کافی برسد اما از ریختن بیش از حد غذا خودداری کنید. غذای اضافه باعث رسوب و فساد در ظرف می‌شود که برای ماهی مضر است.
• باید نور کافی به تنگ بتابد، اما تنگ را مستقیماً زیر نور خورشید قرار ندهید.
• از ضربه زدن به تنگ جداً اجتناب کنید.
• تنگ ماهی را با مواد شیمیایی نشویید.
• پس از نوروز حتماً آن را در حوضچه‌های مصنوعی که دیگر ماهیان قرمز زندگی می‌کنند رها کنید. رهاسازی آنها در دریاچه ها و رودخانه های طبیعی می‌تواند برای خودشان و اکوسیستم خطرناک باشد.
حتماً شما نیز اطلاعات و نظراتی در این باره دارید. نظر و عقیده خود را در یک نویس به اشتراک بگذارید.